Adım Adım DHY Süreci

Mezuniyetten Hekimliğe
adım adım DHY süreci

DoktorBUN App tarafından hazırlanan bu sayfada, Tıp Fakültesinden mezun olduğunuz andan hekim olarak göreve başlayacağınız ana kadar geçireceğiniz sürecin adımları yer almaktadır. Sayfanın alt bölümünde detaylı bilgiler ve ileri seviye okuma yapabileceğiniz diğer içerikler yer almaktadır.


DHY Sürecindeyken
Bilmeniz Gerekeler

Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra sizi bilinmezlerle dolu bir süreç bekliyor olacak.
DoktorBUN App ekibi tarafından geliştirilen bu rehberde DHY sürecinin pek çok noktası detaylı rehberler ile açıklanmıştır. 
Hemen aşağıda DHY süreci içerisindeyken bilmeniz gerekenleri içeren 3 kategori öne çıkarıldı ve detaylarıyla açıklandı.

DHY'nin Yasal Zemini ve Öne Çıkan Özellikleri

DHY hakkında araştırma yapıyorsanız A1 noktanız DHY'nin yasal zeminini öğrenmek olmalıdır. Bu durum aslında meslek yaşantınızı ilgilendiren her konu için geçerlidir. Öncelikle o konunun yasal zemini öğrenmeli, sonrasında bu yasal zemin ekseninde ortaya çıkan özellikleri gözden geçirmelisiniz.

DHY Rehberi'nde yer alan içeriklerimiz;  yasal zemininde yer alan maddeler ve bunları düzenleyen yasalar ile birlikte sizlerle paylaşmaktadır.

DHY Hakkında adlı kategorimizde yer alan 10 içerik, DHY'nin yasal zeminini ve öne çıkan özelliklerini içermektedir.

DHY Sürecinin Adımları ve Süreç İçindeki Ek Gelişmeler

DHY'nin yasal zemini öğrendikten sonra kendi atama sürecinizi öğrenmeli ve uygun şekilde yönetebilmelisiniz.

DHY sürecini anlamak sizi pek çok noktada avantajlı hale getirecektir. Nerede göreve başlayacağınız, ne kadar süre görevde kalacağınız, TUS ile birlikte DHY'yi bir potada eritme gibi konuları planlayarak çözmelisiniz.

Bu sayfanın üst bölümünde Adım Adım DHY Süreci yer alsa da, buradaki açıklama ancak basite indirgenmiş bir adım listesidir. DHY Süreci kategorisi ise sizlere süreci daha detaylı öğrenme fırsatı sunuyor.

Kadro Çeşitleri, Özellikler, Avantajları ve Dezavantajları

Bilmeniz gereken en önemli konulardan bir diğeriyse nasıl tercih vereceğiniz ve nereleri tercih edeceğinizdir.

DHY tercihinde 10 seçeneğiniz olacak, bir sıralama sistemi olmayan bu atama sürecinde stratejik hareket etmelisiniz. TUS için planlama yapıyorsanız kadro türlerine çok iyi hakim olmalı ve size en uygun kadro türünü tercih etmelisiniz.

DHY münhal kadrolarında 6 farklı kadro çeşidi var ve her biri farklı bir iş alanı gibidir. Hepsinde hekim olarak çalışacaksınız ancak yapacağınız işler çok farklı olacaktır. DHY Kadroları kategorisinde her kadro çeşidi 4 farklı yazı ile detaylandırıldı, bu içerikler ile her bir kadro türünü detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

A'dan Z'ye DHY Bilgileri
DHY Rehberi'nde

DHY Rehberi'nde ürettiğimiz içerikler merak edilen tüm soru ve sorunlara yanıt üretiyor. 
40'tan fazla rehber içeriğimiz ile DHY'nin hemen her detayını yasa, mevzuat ve kılavuz bilgileri eşliğinde okuyabilirsiniz. 
Hem de sürekli olarak güncelleniyor.

Hekimliğin her anında
DoktorBUN App ve DHY Rehberi yanınızda.

100%

Hekim Bilgisi &
Hekim Deneyimi